Erikoisnäyttely 2017

Australiankarjakoirien erikoisnäyttely
Rauma 28.5.2017
Tuomarina Andrew Brown, Australia

Kuvia näyttelystä nähtävissä galleriassa.

ROP Windwarrior’s Lady Bulldozer (Heikkinen Tuulia)

VSP Rosebay Fellow Star (Haklin Essi)

ROP veteraani Snjos Blue Flaming Arrow (Turunen Tarja)

VSP veteraani Erkkertin Blue Nifty Maid (Rantamäki Kerttu)

ROP pentu Windwarrior’s Going High N Fast (Heikkinen Tuulia)

VSP pentu Worrigal Kings Speech (Ahola Timo & Loukusa-Ahola Anne)

ROP juniori Erkkertin I Want It All (Rantamäki Kerttu)

VSP juniori Windwarrior’s Fast N Frantic (Heikkinen Tuulia)

ROP kasvattaja Erkkertin (Rantamäki Kerttu & Rantamäki Erkki)

ROP jälkeläisluokka Snjos Blue Flaming Arrow (Turunen Tarja)

Paras pari Windwarrior’s Dream Catcher & Windwarrior’s Sweet N’Toxic (Tuulia Heikkinen)

Vanhin veteraani Worrigal Eager Edith (Niina Kälvinmäki)

Vauhdikkain vipeltäjä Asahi Hills Bentley Blue (Laura Myllys & Ulla Keituri)

Paras punainen narttu (Tiinan muistopalkinto) Iznogood Jewel in Red (Anu Mustonen)

Paras punainen uros (Hepun kannatuspalkinto) Iznogood Keep It Up (Kirsi Paloranta)

Paras sininen Windwarrior’s Lady Bulldozer (Tuulia Heikkinen)

Paras punainen pentu Iznogood Lady In Red (Anu Mustonen)

Paras sininen pentu Windwarrior’s Going High N Fast (Heikkinen Tuulia)

 

Koko näyttelyn tulokset:

Pennut 5-7kk urokset
Worrigal Kings Speech 1 PU, KP

Pennut 5-7kk nartut
Windwarrior’s Going High N Fast 1 PN, KP

Pennut 7-9kk nartut
Iznogood Lady In Red 2
Iznogood Last Temptation  1, KP

Urokset

Junioriluokka
Cattlepark’s Blue Brisbane ERI3
Iznogood Keep It Up  ERI2, PU4, SA
Windwarrior’s Fast N Frantic ERI1, PU3, SA, VASERT
Windwarrior’s Frost Blue Dragon ERI4

Nuortenluokka
Dingo Star Blue Ocean  ERI1, SA

Avoin luokka
Asahi Hills Bentley Blue ERI1, PU2, SA, SERT, MVA
Cattlepark’s Hawker Hurricane ERI2

Valioluokka
Erkkertin Blue Flying Dutchman ERI3
Iznogood Golden Primrock ERI2, SA
Ralph Simpatija ERI4
Rosebay Fellow Star  ERI1, PU1, SA, VSP
Windwarrior’s Dream Catcher EH

Veteraaniluokka
Erkkertin Red Ranger ERI2, SA
Iznogood Pop Da Taliho ERI3
Snjos Blue Flaming Arrow ERI1, SA, VET ROP
Gravan-Silverpark Fiance For MKandHS ERI4

Nartut  

Junioriluokka
Cattlepark’s Canberra Blue EH3
Enzi Ze Střezovské Rokle EH4
Erkkertin I Want It All ERI1, PN2, SA, VASERT
Iznogood Keep It Chic  EH2

Nuortenluokka
Cattlepark’s Blue Adelaide  ERI1, SA

Avoin luokka
Allberound’s Empress Ezta EH
Asahi Hills Bluebird ERI2, SA
Iznogood Hide N Seek EH
Iznogood Jewel In Red ERI3
La Luna Polaris Heritage Of B EH
Windwarrior’s Bright N Shiny EH
Windwarrior’s Lady Bulldozer ERI1, PN1, SA, ROP, SERT
Working Mates Fits Me Perfect EH4

Valioluokka
Erkkertin Blue Foxy Lady ERI1, PN3, SA
Iznogood Elviiran Helmi EH
Windwarrior’s Sweet N’Toxic ERI4, SA
Worrigal Jojo Jarrah ERI3, SA
Rosebay Fire Star ERI2, PN4, SA

Veteraaniluokka
Erkkertin Blue Nifty Maid ERI1, SA, VET VSP
Worrigal Eager Edith EH2
Worrigal Eager Elisah EH3
Worrigal Hero Haylee HYL

 

Poissa näyttelystä:
Windwarrior’s Going To Break The Wall (uros, pennut 5-7kk)
Worrigal Eager Ewan (uros, veteraaniluokka)
Windwarrior’s Flaming Up To Sky (nartut, junioriluokka)
Windwarrior’s Flaming Red Rose (nartut, veteraaniluokka)

 

Future-palkintoa ei jaettu 2017.